Mam prawa czyli prawa pasażera -skrót informacji

Obiecałam to i piszę. Ten post będzie skrótem, a w zasadzie ulotką z prawami pasażera. Dłuższy post jest jeszcze w trakcie tworzenia i obmyślania – jak terminy prawnicze ująć, kolokwialnie rzecz ujmując, po ludzku. W dodatku pisząc ten post chciałabym podziękować wszystkim za miłe wiadomości i za takie zaufanie w sprawie bagażu, biletów i kwestii powiedzmy organizacyjnych związanych z lotniskiem. Nawet nie wyobrażacie sobie jaką radość mi sprawiacie pisząc do mnie z wszystkimi pytaniami :). Cieszę się, że mogę pomóc. 
Ale wracając do tematyki tego posta. Oto kilka najważniejszych „praw” :

Odmowa przyjęcia na pokład:
Odszkodowanie jakie Wam przysługuje w momencie odmowy wejścia na pokład wynosi od 125 do 600 euro. Wszystko zależy od odległości Waszego lotu i ile wynosi opóźnienie. Zwrotu całej kwoty za bilet możecie domagać się w momencie opóźnienia lotu, które wynosi minimum pięć godzin. 

Odwołanie lotu: 
Jeśli nie zostaliście poinformowali o odwołaniu lotu 14 dni przed odlotem, przysługuje Wam prawo do odszkodowania finansowego. Takie prawo posiadacie również w przypadku gdy linia lotnicza nie zaoferowała Wam zmiany planu podróży w podobnym czasie. Natomiast prawa do odszkodowania nie posiadacie w momencie kiedy odwołanie lotu jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności.

Pomoc linii lotniczych:
Jeśli Wasz lot został odwołany lub nie zostaliście wpuszczeni na pokład samolotu, macie prawo do uzyskania pomocy. W szczególnych przypadkach: wyżywienie, nocleg lub komunikacja. W razie gdyby odwołali Wasz lot lub odmówili przyjęcia na pokład przewoźnik może Wam zaproponować „możliwość kontynuowania podróży lub zwrotu pieniędzy za bilet.”
source: ULC.pl / google grafika

6 myśli w temacie “Mam prawa czyli prawa pasażera -skrót informacji

  1. Kiedyś leciałam z Kopenhagi do Gdańska i po godzinie krażenia nad Gdańskiem samolot zawrócił z powrotem do Danii, bo nie mógł lądować z powodu zbyt gęstej mgły. To był wieczór, ale SAS spisał się na medal. Wszyscy chętnie otrzymali bezpłatny nocleg w hotelu kilka kroków od lotniska oraz kupony na kolację w dowolnym barze na lotnisku. Wątpię jednak, czy tak by się zachował którykolwiek z tanich przewoźników 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s