(MÓJ) RANKING MIĘDZYNARODOWYCH LOTNISK

Był już kiedyś ranking lotnisk, które Wy zasugerowaliście mi pod jednym ze zdjęć na facebook’u. Będzie też taki drugi, ale tym razem chciałam pokazać lotniska, które mi się podobają lub mnie zainteresowały. Kiedyś Moim postanowieniem noworocznym jest zobaczenie ich na żywo. Oby plany się zrealizowały! 

1. Munich Airport – Jest międzynarodowym portem lotniczym w Monachium, stolicy Bawarii w Niemczech. Drugim pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Niemczech, a siódmym najbardziej ruchliwym w Europie.  Położony jest ok. 20 km od Monachium – jak dla mnie – jednego z najpiękniejszych miast w Europie.

source: munich-airport.de2. Male Airport – to główne międzynarodowe lotnisko na Malediwach. Znajduje się na wyspie Hulhule w pobliżu stolicy wyspy Male. Port lotniczy jest główną bramą do wyspy dla turystów Malediwy. Jest to obecnie jedyne lotnisko w kraju, oferując loty międzynarodowe.

source: google grafika
3. Port lotniczy w Pekinie – znany jako „Brama Chin” , to najważniejszy , największy i najbardziej ruchliwy międzynarodowy hub lotniczy . BCIA posiada korzystne położenie geograficzne, co czyni go najbardziej wygodnym hubem lotniczym łączącym azjatyckie , europejskie i amerykańskie rynki lotnicze .

4. Lotnisko w Pradze jest najważniejszym międzynarodowym lotniskiem w Republice Czeskiej. W 2011 roku Port otrzymał nagrodę Eagle przyznawaną przez Stowarzyszenie IATA za najlepszy rozwój lotniska. Ten międzynarodowy hub obsługuje około 11 do 12 milionów pasażerów rocznie. Podróżni mogą wybierać spośród około 50 regularnych linii lotniczych łączących Pragę bezpośrednio do około 130 miejsc na całym świecie. Prague Airport osiągnął miliard zysku w 2010 roku, zatrudnia ponad 2000 pracowników, natomiast ponad 15 tys. osób jest zatrudnionych przez firmy działające na lotnisku. 

source: google grafika

3 myśli w temacie “(MÓJ) RANKING MIĘDZYNARODOWYCH LOTNISK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s