CABIN BAG HELP #3

Bywając czasami w galeriach handlowych w celach zakupowych (lub nie) – często przechodząc obok sklepów z walizkami widzę ponoć wymiarowe torby do WizzAir’a. Wszystko ładnie – torby opatrzone w karteczki z wymaganymi rozmiarami dla tej linii, a pani ekspedientka chętnie przy Tobie zmierzy walizkę byś na własne oczy zobaczył, że jest tak jak wymaga tania linia. Zadowolony wracasz do domu, drukujesz kartę pokładową, pakujesz rzeczy i wybierasz się na lotnisko. Następnie podchodzisz do agenta przy check-in’ie i … „Proszę Pani, ale wystaje tylko 3 cm” 

„Nie może wejść przez kółka, ale przecież bez nich by weszło” 

„Kupiłam specjalne wymiary na WizzAir’a – Pani próbuje mnie oszukać!” 

„Pani w sklepie mówiła, że torba jest ok!” 

Takich zdań podczas pracy na check-inie słyszę naprawdę bardzo wiele. Nie ukrywam, że niektóre kończyły się inwektywami kierowanymi w moją stronę, gdy tylko wypowiadam słowa „będzie musiał pan/pani zapłacić za dużą torbę pokładową” . 

Nie chcąc wchodzić w temat sprzedawców w sklepach powiem tylko: Wyobraź sobie, że za sprzedane dziennie kilka rzeczy pod koniec miesiąca dostajesz premie. Niewielką, ale na nową parę butów, czy kurtkę starczy, a reszta zostaje dla Ciebie. Nie mówię, że wszyscy sprzedawcy tak robią, lecz niestety tak się zdarza.

Postanowiłam, więc w ramach dobrego uczynku ( 😀 ) napisać Wam.. Kupujcie miękkie torby. Jeśli są nawet trochę większe niż wymagane wymiary to są na tyle giętkie by móc je wcisnąć do końca i by żadna część nie wystawała poza sajzer, a tym samym by zmieściła się na pokładzie samolotu. 

5 myśli w temacie “CABIN BAG HELP #3

  1. Coś wiem na temat ludzi i ich oszczerstw w strone pracowników;) dzisiaj usłyszałam, że jestem nie przyjemna bo nie chce zamienić posypki na polewe(nie możemy), oburzona powiedziała, że zgłosi na mnie skarge i chce zwrot kasy.. ;/

    Polubienie

  2. Ja zawsze mam miękką torbę, odkąd pamiętam z takimi latam, jeżdżę, pływam 🙂 Trzeba nosić na ramieniu – ręce wolne. Nie ma tego stukania plastikowych kółek :)No i zawsze, ale to zawsze się mieści w wymaganych wymiarach 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s