HELP #3 BOARDING

Check-in sam w sobie wzbudza ogromne emocje pasażerów – czy torba zmieści się w sajzerze lub czy bagaż rejestrowany nie będzie za ciężki (nie dopisałam tego w poprzednim check-in’owym HELPpoście, ale zalecam nie ważenie torby na wadze łazienkowej. Podaje ona inną wagę niż te lotniskowe.) I gdy już przejdzie się przez kolejną stresującą sytuację jaką jest odprawa bezpieczeństwa warto sprawdzić gate, przy którym będziemy wpuszczani na pokład samolotu i kierować się w tamtym kierunku. Boarding również potrafi człowieka zestresować. Tym bardziej jeśli lecisz linią lotniczą Ryanair, która wprowadziła dwa bagaże podręczne. Dla mnie – super sprawa. W końcu lecąc gdzieś za grosze można wziąć trochę więcej rzeczy. Minus? Kiedy podczas boardingu minie agenta 90ta osoba – kolejne z większym bagażem muszą oddać torbę do luku ponieważ więcej toreb może nie zmieścić się na pokład samolotu. Zdziwieni pasażerowie odchodzą zgadzając się na takie wyjście inni.. no cóż. „kur.. jak tak może być??”  – a agenci powtarzają – wszystkie informację znajdą państwo na stronie przewoźnika.

Powtarzając swoje słowa z poprzedniego postu: Wyobraź sobie, że stoisz w 150cio osobowej kolejce do gate’u.. A co najmniej 50 osób podaje Ci złożoną w najdrobniejszą kosteczkę kartę pokładową włożoną do zamkniętego paszportu. Zaczynając jeszcze niedawno publiczne czytanie zapowiedzi okropnie bałam się tego tłumu przede mną + osób, które stoją gdzieś na terminalu i słuchają mojego jąkającego się głosu. Boardując pasażerów mam wrażenie, że naprawdę nikt tego nie słucha – szczególnie słów: „prosimy o przygotowanie karty pokładowej i dokumentów do kontroli” – tak więc – nie miał sensu mój stres.

Odprawiłeś się przez internet, zapakowałeś ciuchy i wyruszyłeś na podbój nowego państwa, gdy nagle przy boardingu zatrzymuje Cie agent prosząc o włożenie torby do sajzera. I pomimo kłótni, przekleństw i głośno podniesionego głosu, w którym wyrażasz swoją dezaprobatę dodając, że „wszędzie się mieści ta torba tylko nie tutaj” – musisz zapłacić za większy bagaż. Niestety, takie są zasady.

3 myśli w temacie “HELP #3 BOARDING

  1. Ta liczba \”90\” jest przypadkowa, czy rzeczywiście limit paxów z 2 bagażami to 90?Taki nadmiarowy bagaż leci wtedy jako DAA, czy jako normalny rejestrowany i trzeba po wylądowaniu czekać na niego przy taśmie/karuzeli?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s