Extreme Spotting

Extreme Spotting, czyli fotografowanie samolotów na wysokości przelotowej. O ES dowiedziałam się od jednego z czytelników bloga, kiedy wysłał mi zdjęcia z informacją, że taki rodzaj spottingu istnieje. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej wpisałam odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. Od razu wyskoczyła mi strona internetowa łącząca pasjonatów tego rodzaju spottingu. Na forum extremespotting.com znalazłam ponad 400 zarejestrowanych użytkowników i wiele (naprawdę dużo!) zdjęć!

Jakie kryteria trzeba spełniać, żeby zostać Exteme Spotterem? Na pewno zakupić (nietani) aparat i teleskop. A dodatkowo nabyć wiedzę kiedy najlepiej robić zdjęcia. Z informacji znalezionych w internecie – najlepsze zdjęcia wychodzą w zimę kiedy powietrze jest zamrożone, a najsłabsze w wiosnę/lato kiedy to powietrze faluje. 
No i najważniejsze – jak zrobić zdjęcia? Wystarczy dobrze nam znana strona http://flightradar24.com, na której znajdziecie informację o położeniu i wysokości samolotu. Kiedy już to ustalicie podłączacie aparat do teleskopu i do dzieła!

fot. Mirek Zagórski


fot. Mirek Zagórski


fot. Mirek Zagórski

fot. Dariusz Wojtaszek

11 myśli w temacie “Extreme Spotting

  1. Oficjalna nazwa tej odmiany fotografii to RNAV Spotting. Do jej uprawiania wystarczy zwykły aparat z wymienną optyką, nawet Canon D1000, koszt lekko ponad 1000 złotych + podstawowy teleskop. Dla początkujących wystarczy zwykła Synta za około 500 zeta.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s