Etat w Chmurach – książka

O zawodzie stewardessy pisałam już kiedyś w jednym z postów. Dostawałam wiele pytań o tą pracę, a w związku z tym, że również niewiele wiem postanowiłam zapytać o to Olgę, która pracuje dla jednej z linii lotniczych. Post możecie przeczytać TUTAJ . Kilka miesięcy później do moich rąk trafiła książka Etat w chmurach autorstwa Teresy Grzywocz. Początkowo myślałam, że książka będzie podobna do tej Sebastiana Mikosza „Leci z nami pilot”, w której Były i Teraźniejszy prezes LOTu bardzo ciekawie tłumaczy lotnictwo przeplatając treść różnymi historiami właśnie z życia na lotnisku. Tak się nie stało.

Historia opowiada o życiu stewardessy w jednej z Arabskich linii lotniczych. Jakich? Tego autorka nie zdradza, a kraj, w którym mieszka określa mianem „Arabowa”. Z książki dowiadujemy się o tym jak wyglądała rekrutacja, późniejsze kursy w „Arabowie”, i już sama praca połączona ze zwiedzaniem.

Książka jest ciekawa. I tego nie mogę nie napisać. Natomiast sposób w jaki autorka opisuje swoje życie w „Arabowie” w ogóle mi się nie podoba. Miałam wrażenie częstych powtórzeń sformułowań. Początkowo lekko się zgubiłam ponieważ książka zaczyna się od rozdziałów w którym stewardessa opowiada o tym jak trwały kursy przygotowawcze do zawodu, po czym przeskakujemy do czasu podjęcia decyzji o pójściu na rekrutacje i znów przeskakujemy do „Arabowa”, gdzie zaczyna się już praca. Nie oceniam pomysłu na taki sposób napisania książki, natomiast mnie osobiście się on nie podobał. Tak już mam – Lubię ciągłość wydarzeń. 


Natomiast bardzo cieszy mnie, że istnieje już taka pozycja na liście książek o lotnictwie. Zainteresowanym „etatem w chmurach” na pewno przybliży pracę stewardess, a czy zachęci? Tego nie wiem.

4 myśli w temacie “Etat w Chmurach – książka

  1. Lubię książki o tej tematyce, są mi bliskie z uwagi na zainteresowania, pasje. Tego tytułu nie czytałem jeszcze. Natomiast czytałem wspominaną książkę Mikosza, airBabylon, Air Confidental.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s