5 rad – jak przygotować się do swojej pierwszej podróży samolotem

– Lecę pierwszy raz i się boję – często słyszę te słowa od nerwowo rozglądających się pasażerów. Postanowiłam więc stworzyć 5 rad dla osób, które wybierają się w swoją pierwszą podróż samolotem. 1. Wyluzuj – według jednego z moich ulubionych cytatów „Jedyną rzeczą jaka mnie przeraża w lataniu, to dojazd na lotnisko”. I tak przynajmniej jest w moim wypadku. Nie ma co się bać latania samolotem, jest to najbezpieczniejszy środek transportu na całym świecie. Weź ze sobą książkę, czy iPada z muzyką i WYLUZUJ! 

2. Przygotuj dokumenty podróży i kartę pokładową – może jest to najprostsza rzecz do zrobienia, ale byłam świadkiem wycofania pasażera z rejsu w związku z nieważnym dokumentem tożsamości lub po prostu jego brakiem. Warto również sprawdzić, jakich dokumentów wymaga przewoźnik. 

To samo tyczy się kart pokładowych – nie każdy przewoźnik wydrukuje kartę pokładową na miejscu. Jeśli odprawiasz się internetowo wydrukuj sobie od razu kartę pokładową. Oszczędzi Ci to niepotrzebnego stresu na lotnisku. 

3. Sprawdź dojazd na lotnisko  często lotniska położone są na obrzeżu miast. Pamiętaj o tym planując swój dojazd. Nieraz Twoja godzina odlotu może być godziną powrotu do domu mieszkańców, którzy mieszkają poza miastem. Uważaj, żeby nie utknąć w korku. 

4. Dokładnie sprawdź godzinę odlotu – jeśli nadajesz bagaż staw się na lotnisku na dwie godziny przed planowanym odlotem. Będziesz miał czas na nadanie swojego bagażu, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa i znalezienie gate’u. (no i może jakieś zakupy :P) U większości przewoźników przy bramce trzeba znaleźć się 40 minut przed wylotem. Pilnuj tego czasu i słuchaj zapowiedzi z głośników. Dzięki temu na pewno zdążysz na samolot. 


5. Miej oczy szeroko otwarte – Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi – to prawda, kierując się do gate’u możesz nie spotkać nikogo z obsługi, co wtedy? Zamiast pytać się wszystkich dookoła, gdzie co jest – rozejrzyj się i czytaj znaki! 


2 myśli w temacie “5 rad – jak przygotować się do swojej pierwszej podróży samolotem

  1. Niby to proste i oczywiste. Jednak nie do końca. Wcale mnie to nie dziwi, że osoby podróżujące po praz pierwszy są pełne obaw. Ale Twój punkt pierwszy \”mówi\” wszystko. To co mnie osobiście wkurza i irytuje, to niepotrzebne sianie paniki.Naprawdę strasznie tego nie lubię.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s