POLSKIE FILMY NA POKŁADACH DREAMLINERÓW

Wiem, działam w opóźnionym tempie – przynajmniej jeśli chodzi o blogowanie ostatnimi czasy. Już prawie tydzień temu byłam na konferencji prasowej PLL LOT w związku z nowymi filmami na pokładach Dreamlinerów, a dopiero teraz zabieram się za pisanie posta na ten temat. Publicznie postanawiam poprawę.Tymczasem znowu muszę pochwalić LOT. Kolejna ciekawa inicjatywa, tym razem polski przewoźnik postanowił zrobić niespodziankę pasażerom podróżującym Dreamlinerami i dodać do, i tak już różnorodnego folderu z filmami, kilka nowych pozycji. Są to polskie filmy z ostatnich 10 lat! Projekt Picture Poland powstał z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i PLL LOT, jest przykładem nowatorskiego podejścia do promocji współczesnej kinematografii. 

fot. Marcin Kulak PISF

Marcin Celejewski, Członek Zarządu LOT ds. Handlowych: „Z indywidualnego systemu rozrywki pokładowej korzysta rocznie kilka milionów pasażerów. Oglądanie filmów to ulubiony sposób na spędzanie czasu w podróży. Cieszymy się, że dzięki współpracy z PISF możemy zaoferować naszym pasażerom jeszcze większy wybór dobrego kina”. 

Bogaty wybór polskich filmów pozwoli na dotarcie do szerszej widowni, a dla wielu obcokrajowców może być pierwszym spotkaniem ze współczesnym polskim kinem. 

W pakiecie Picture Poland znajdują się tytuły współfinansowane przez PISF w ostatnim dziesięcioleciu. Pasażerowie Dreamlinerów należących do PLL LOT zobaczą polskich laureatów Oscara jak na przykład Ida, Piotruś i wilk (Oscar® 2014 i 2008), filmy  docenione na międzynarodowych festiwalach, a także produkcje, które w Polsce zgromadziły najliczniejszą widownię. Co dwa miesiące system rozrywki pokładowej Dreamlinerów będzie powiększał się o dwa kolejne tytuły. Już dziś w pakiecie Picture Poland pasażerowie mogą oglądać filmy: Ida, Różyczka, Rewers, Nasza klątwa, Bogowie, Papusza, Piotruś i wilk, Imagine, Joanna oraz Katedra.
Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina zagranicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za jego realizację odpowiada agencja Movie Mates.

6 myśli w temacie “POLSKIE FILMY NA POKŁADACH DREAMLINERÓW

  1. Chciałabym, abyś częściej wstawiała coś na bloga, bo masz super interesujące wpisy! :)Fajnie, że wyszła inicjatywa o powiększanie biblioteczki filmowej na pokładach samolotów. Jest to okazja do poznania nowych pozycji, a także do umilenia sobie czasu, jeśli ktoś nie lubi bądź boi się podróżować samolotem. Z resztą, logiczne- im więcej filmów, tym większe prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie coś dla siebie. 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s